افزایش قد

چگونه افزایش قد را بلند کنیم: آیا کاری وجود دارد که بتوانم انجام دهم؟

افزایش قد در یک هفته

  • رژیم و تغذیهافزایش قد
  • مکمل
  • خواب
  • آموزش
  • وضعیت بدنی خوب
  • یوگا
  • بیرون بردن
    حاوی محصولاتی است که ممکن است برای خواننده مفید باشد. برای خرید از لینک های موجود در این صفحه هزینه کمی وجود دارد. در زیر فرآیند ارائه شده است.

ژن ها تا حد زیادی تعیین می کنند که یک کلید چقدر طول می کشد. یک رژیم غذایی متعادل، خواب خوب، زندگی فعال و وضعیت بدنی خوب می تواند شما را قد بلندتر کند، اما ما نمی توانیم آن را تضمین کنیم.

چندین عامل بر کل کلید تأثیر می گذارد. تصور می شود که عوامل ژنتیکی 60 تا 80 درصد از کلید نهایی را تشکیل می دهند. عوامل محیطی خاصی مانند تغذیه و ورزش معمولاً درصد باقی مانده را توضیح می دهند.

افزایش قد بعد از بلوغ

از سن یک سالگی تا نوجوانی، اکثر افراد هر سال حدود دو اینچ قد خود را افزایش می دهند. در دوران بلوغ، شما می توانید 4 اینچ در سال رشد کنید. اما همه افراد با سرعت های متفاوتی رشد می کنند.

برای دختران، این رشد سریع معمولا در اوایل نوجوانی شروع می شود. پسران تا پایان نوجوانی نمی توانند این افزایش های نمایی کلیدی را تجربه کنند.

به طور کلی قد بعد از بلوغ رشد نمی کند. این بدان معناست که حتی به عنوان یک بزرگسال، بعید است که کلیدهای خود را رشد دهید.

با این حال، کارهایی وجود دارد که می توانید در نوجوانی انجام دهید تا پتانسیل رشد خود را به حداکثر برسانید. برای ارتقای رفاه کلی و حفظ کلید، باید این فعالیت را در بزرگسالی ادامه دهید.

1. رژیم غذایی متعادل داشته باشید
در طول فصل رشد، دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن مهم است.

رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

میوه تازه
سبزیجات تازه
غلات
پروتئین
لبنیات
غذاهایی که عبارتند از: باید محدود یا اجتناب شود:

قند
چربی ترانس
چربی های اشباع شده
اگر بیماری زمینه‌ای دارید یا اگر افراد مسن تراکم استخوان را تحت تأثیر قرار می‌دهند و کوتاه‌تر می‌شوند، مصرف کلسیم را افزایش دهید. به زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال توصیه می شود روزانه 1200 میلی گرم کلسیم مصرف کنند.

ویتامین D همچنین به سلامت استخوان ها کمک می کند. منابع رایج ویتامین D عبارتند از ماهی تن، شیر غنی شده و زرده تخم مرغ. اگر ویتامین D کافی از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، با پزشک خود در مورد مصرف مکمل ها صحبت کنید تا توصیه های روزانه خود را رعایت کنید.

جزئیات: رژیم غذایی متعادل »

رژیم غذایی

2. از مکمل با احتیاط استفاده کنید
موارد کمی وجود دارد که مکمل ها برای افزایش قد کودکان و جلوگیری از از دست دادن بدن در سالمندان مناسب باشد.

به عنوان مثال، اگر شرایطی وجود داشته باشد که بر تولید هورمون رشد انسانی (HGH) تأثیر بگذارد، پزشکان مکمل های حاوی HGH مصنوعی را توصیه می کنند.


افزایش قد در بزرگسالی

علاوه بر این، افراد مسن ممکن است از مکمل های ویتامین D یا کلسیم برای کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان استفاده کنند.

در تمام موارد دیگر، باید از مکمل هایی که برای کلیه ها نوید می دهند اجتناب کنید. وقتی صفحات رشد با هم ادغام می شوند، بدون توجه به آنچه برچسب مکمل تبلیغ می کند، فرصتی برای افزایش کلید وجود ندارد.

3. به میزان مناسب بخوابید
گاهی اوقات کاهش زمان خواب روی کلید در دراز مدت تاثیری ندارد. با این حال، ثبت مقدار کمتر از مقدار توصیه شده به طور منظم در سنین پایین تر می تواند عوارضی ایجاد کند.

این به این دلیل است که بدن شما HGH را در طول خواب آزاد می کند. تشخیص کامل چشم می تواند تولید این هورمون و سایر هورمون ها را کاهش دهد.

به شرح زیر پیشنهاد می شود.

نوزادان تا 3 ماهگی روزانه 14 تا 17 ساعت می خوابند
12-17 ساعت برای نوزادان 3-11 ماهه
نوزادان 1-2 ساله 11-14 ساعت دریافت می کنند.
کودکان 3-5 ساله 10-13 ساعت دریافت خواهند کرد.
9-11 ساعت برای کودکان 6-13 سال
8-10 ساعت برای نوجوانان 14-17 ساله
7-9 ساعت برای بزرگسالان 18-64 سال
7-8 ساعت برای سالمندان بالای 65 سال
به چرت زدن ادامه دهید زیرا خواب اضافی می تواند تولید HGH را افزایش دهد.

4. فعالیت را حفظ کنید
ورزش منظم فواید زیادی دارد. ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت می کند، به حفظ وزن سالم کمک می کند و تولید HGH را افزایش می دهد.

کودکانی که به مدرسه می روند باید حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند. در این دوره، باید روی موارد زیر تمرکز کنید:

تمرینات تقویتی مانند فشار دادن و بالاتنه
ورزش های انعطاف پذیر مانند یوگا

افزایش قد تضمینی

فعالیت های هوازی مانند طناب زدن، طناب زدن و دوچرخه
حتی اگر بزرگ شدی، نکات خوبی برای ورزش کردن وجود دارد. نه تنها به حفظ سلامت کلی کمک می کند، بلکه به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان نیز کمک می کند. این وضعیت زمانی رخ می دهد که استخوان ها ضعیف یا شکننده می شوند و تراکم استخوان کاهش می یابد. این را می توان “کوچک کرد”.

برای کاهش خطر، چند بار در هفته پیاده روی کنید، تنیس بازی کنید یا یوگا تمرین کنید.

5. وضعیت بدنی خوب را تمرین کنید
وضعیت نامناسب ممکن است شما را کوتاهتر از آنچه هستید نشان دهد. و خم شدن و خم شدن در طول زمان نیز می تواند بر کلیدهای واقعی تأثیر بگذارد.

پشت باید به طور طبیعی در سه مکان خم شود. اگر یک خم یا خم معمولی بگیرید، این منحنی ها می توانند به وضعیت جدید حرکت کنند. این می تواند باعث درد در گردن و کمر شود.

مهم است که نحوه ایستادن، نشستن و خوابیدن را در نظر داشته باشید. با پزشک خود در مورد مشکل صحبت کنید. w شما می توانید ارگونومی را به صورت روزانه یکپارچه کنید. در صورت لزوم، می توانید وضعیت خود را فقط با یک میز ایستاده یا بالش مموری فوم کالیبره کنید.

همچنین می توانید تمریناتی را که برای بهبود وضعیت بدن در طول زمان طراحی شده اند، انجام دهید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید با پزشک خود صحبت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا یک برنامه ورزشی مناسب برای خود ایجاد کنید.

6. از یوگا برای به حداکثر رساندن کلید استفاده کنید.
اگر ورزش وضعیت هدف شغل شما نیست، یوگا را امتحان کنید. این تمرین کل بدن به تقویت عضلات، تراز بدن و وضعیت صحیح بدن کمک می کند. این به شما کمک می کند بالاتر بایستید.

در خانه استراحت کنید یا یوگا را در یک محیط گروهی در سالن ورزشی یا استودیو محلی خود تمرین کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، یوتیوب را برای یوگای مبتدی جستجو کنید.

برخی از وضعیت های رایج برای بهبود وضعیت بدن عبارتند.

نتیجه
در بیشتر موارد، در پایان بلوغ به اوج خود می رسد. کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفظ این کلید در حین رشد انجام دهید، اما رشد آن مدتی طول می کشد.